"Ливърпул" гази в шоу с 9 гола

Английският шампион "Ливърпул" победи убедително третодивизионния "Блекпул" със 7:2 в третата си лятна контрола, която се игра на “Анфийлд”.

“Мандарините” изненадващо поведоха с два гола, дело на Си Джей Хамилтън (15) и Джери Йейтс (33-дузпа). Жоел Матип (42) върна едно попадение за мърсисайдци още преди почивката.

През втората част шампионите показаха значително по-добра игра и отбелязаха шест попадения, дело на шестима различни играчи - Садио Мане (50), Роберто Фирмино (54), Харви Елиът (67), Такуми Минамино (69), Дивок Ориги (85) и Сеп ван ден Берг (88).

Това беше последната контрола за "Ливърпул" преди домакинството на "Лийдс", с което ще се открие новият сезон във Висшата лига след седмица.