"Литекс" спря "Локо" (СФ), "Септември" вкара пет на "Янтра"

Един от големите фаворити за влизане в Първа Лига през следващия сезон "Локомотив" (София) завърши наравно 1:1 при гостуването си на "Литекс" в мач от 24-ия кръг на Втора лига.

"Железничарите" поведоха в 33-ата минута с гол на Матеус Роча. Литекс стигна до изравнително попадение в средата на втората част. Автор на гола стана Християн Петров, който се разписа с глава след асистенция на Пламен Николов. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко опасни положения, но до нов гол така и не се стигна.

След равенството "Локомотив" (София) заема първо място в класирането с 46 точки. Толкова има и втория "Пирин" (Благоевград), който в понеделник приема "Локо" (Горна Оряховица). "Литекс" от своя страна са осми с 27 точки.

В същото време Септември (София) постигна лесен успех с 5:0 над Янтра (Габрово). Попаденията за домакините реализираха Атанас Кабов (29, 50), Кристиян Пешов (51, 58) и Християн Казаков (54).

С този успех "Септември" събра актив от 31 точки и се намира на шесто място в класирането. "Янтра" е на 14-а позиция с 15 пункта.

"Струмска слава" и "Лудогорец 2" не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0. След това реми радомирци остават на 11-ата позиция с актив от 27 точки, докато “орлите” са 4-и с 36 точки.