Седмият във френското първенство “Лион” шокира звездите на “Ювентус” и ги победи с 1:0 в първия осминафинален сблъсък между двата отбора. Футболистите на Руди Гарсия заслужиха триумфа със смело представяне и офанзивен футбол, като в големи периоди от сблъсъка бяха по-добрият отбор. Така французите направиха не малка стъпка към първи четвъртфинал в Шампионска лига от 10 години.

“Юве” от своя страна не отправи нито един точен удар в рамките на 90-те минути, което се случва за едва трети път в историята на клуба. Другите два прецедента са срещу “Атлетико”(Мадрид) от 2014 г. и “Арсенал“ от 2006 г.

Мачът може да се раздели на две полувремена - през първото французите доминираха, а през второто италианците.

“Лион” изигра много силна първа част и заслужено поведе в 31-ата минута, когато Лукас Тусарт засече остро центриране на Усем Ауар. В последните моменти “Юве” поиска с основание дузпа за нарушение срещу Дибала, но сигнал не последва и така “Лион” запази аванса си.

“Липсваше ни желание, агресия в атака, а в едни 15-ина минути и в защита”, заяви след срещата треньорът на “Ювентус” Маурицио Сари.

“В момента сме на средата на битката. Надявам се да отбележим гол в Торино и да продължим напред”, коментира Руди Гарсия, наставник на „Лион“.