"Лион" направи чудото, и СуперРоналдо не помогна на "Юве"

За пръв път "Старата госпожа" отпадна от французи, "хлапетата" ще играят със "Сити"

„Ювентус“ е на колене, отпадайки още на 1/8-финалите на Шампионската лига. „Старата госпожа“ победи с 2:1 "Лион" в реванша, което обаче не бе достатъчно след загуба с 0:1 в първия мач.

Маурицио Сари започна без една от големите си звезди – Пауло Дибала. Иначе в Торино гостите стигнаха до положение още в 8-ата минута. Тогава Ауар отправи силен удар, но Войчех Шченсни изби в корнер. Две минути по-късно Бентанур фаулира в наказателното поле Ауар и реферът Феликс Цвайер даде дузпа за „Лион“. Германският рефер разгледа ситуацията с помощта на ВАР за евентуално нарушение срещу Игуаин преди атаката за гола, но потвърди дузпата. Лекувалият дълго време контузия Депай показа класа и елегантно копна топката - "Паненка", която не остави шансове на Шченсни В 20-ата минута Бернанрдески можеше да изравни, но Марсело се намес. Последва удар с глава на Кристияно Роналдо, но над вратата.  В 40-ата минута португалската суперзвезда бе близо до попадение, но бе спрян от  своя сънародник на вратата на французите – Антони Лопеш. Секунди по-късно Пянич стреля от статично положение, топката се отклони от намиращия се в стената Депай и Цвайер отсъди дузпа за игра с ръка. Този път Роналдо не остави шансове на Лопеш - 1:1. Пълният обрат дойде в 60-ата минута. Тогава отново диригентската палка взе Роналдо. Той изстреля истински снаряд с левия крак, който хвана неподготвен Лопеш – 2:1. Очакванията, че „Юве“ ще стигне и до трети, решителен гол, обаче не се опрадваха и „Лион“ успя да стори чудото, запазвайки вратата си суха. Това бе първо отпадане на италианците от французи. В следващата фаза "Лион" ще срещне "Манчестър Сити"