Льоклер потегля първи за Гран при на Русия

Шарл Льоклер с „Ферари“ спечели квалификацията за място за Гран при на Русия, кръг от световния шампионат във Формула 1.

Това е четвърти пореден полпозишън за състезателя от Монако. Той завъртя най-бърза обиколка на трасето в Сочи с 1:31,628 минута и победи световния шампион и лидер в генералното класиране Люис Хамилтън, който остана втори с 0,402 секунди по-слабо време. Трети е съотборникът на Льоклер във „Ферари“ - Себастиан Фетел. Четвърти остана Макс Верстапен с „Ред Бул“, но холандецът е наказан с пет места в стартовата решетка и ще стартира девети в утрешното състезание.

„Мерцедес“ спечели всичките пет старта в Сочи, откакто трасето е в календара на Формула 1 от 2014 година, но „Ферари“ се надява да продължи силната серия, като тимът има три поредни победи в последните стартове - две на Льоклер и една на Фетел.