“Лийдс“ взе точка от „Ливърпул“ с гол в края

„Лийдс“ спря „Ливърпул“ за топ 4 във Висшата лига. Мачът между двата състава завърши 1:1. Равенството остави гостите от „Анфийлд" на шеста позиция с 53 точки, на две от четвъртия „Уесх Хем“. Тимът на Марсело Биелса сложи край на серията на "червените" от три поредни победи и се изкачи на 10-о място.

„Ливърпул“ откри резултата в 31-ата минута. Диого Жота изведе Трент Александър-Арнолд зад гърба на отбраната. Бранителят изпревари вратаря Мелие и стигна пръв до топката, за да я бутне към непокрития Садио Мане, който вкара на празна врата – 0:1.

През втората част „Лийдс“ реагира и само отличните изяви на Алисон попречиха на домакините да изравнят. Домакините имаха и претенции за дузпа, след като Банфорд насочи с глава една топка, която се отби в ръката на Александър-Арнолд. Реферът си послужи с ВАР и не реагира.

В 87-ата минута „Лийдс“ изравни. Харисън центрира от ъглов удар, а Диего Йоренте с глава прониза Алисон за 1:1.