„Левски“ загуби и от „Царско село“

Нов шок на Герена

„Левски“ загуби с 0:1 у дома от „Царско село“, като с това затвърди най-лошото начало на първенство от 63 години. След три кръга "сините" имат едва една точка от две поражения и едно реми . Божидар Васев донесе историческата победа на гостите на "Герена" в добавеното време на първото полувреме след удар с глава.

„Левски“ създаде много малко в предни позиции.

Паулиньо и Здравко Димитров изпуснаха в първите минути, а в края и малшанс споходи домакините - Даске уцели страничния стълб с глава, а Живко Атанасов не вкара от 3-4 метра в празната врата, като прати топката в горната греда.

Това бе и всичко опасно от „Левски“ за 90 минути. Първият точен удар в рамката на вратаря на гостите Джони Пласид пък дойде в 76-ата минута.

„Царско село“ на Любо Пенев изигра идеален тактически мач, прибран и в търсене на шанса си. В 72-рата минута гостите изпуснаха златна възможност да решат всичко, но Мохамед Брахими се забави сам срещу Николай Михайлов.

Междувременно Георги Тодоров загуби и аса Найджъл Робърта, който се контузи още преди почивката и поиска смяна. Така след три кръга, „Левски“ е трети отдолу нагоре в класирането. Зад него са само „Славия“ и „Етър“, като тимът от Велико Търново е с мач по-малко. "Сините" са и в серия от 6 поредни домакински загуби.

Наставникът на „Царско село“ Любослав Пенев сподели, че "е максималист" и не се задоволява с равен.

"Доволен съм, че не допуснахме гол, изиграхме правилно тактически мача. Взимат се три точки при победа, независимо срещу кого играеш. Всяка една победа дава самочувствие. Играеш толкова, колкото противникът ти позволява. Аз съм максималист и победител. Не се задоволявам с равен или загуба. Харесва ми да работя. Няма значение в кой отбор съм. Уча момчетата си да побеждават", коментира Пенев.

Треньорът на Левски - Георги Тодоров ядосано заяви, че не е на "Герена", за да търпи нападки.

"Липсата на достатъчно хора е най-големият проблем. Матео дойде преди две седмици, той не е готов за цял мач. Нямам друг. Като стане една такава промяна и всичко се обърква. Илия Юруков три дни не е тренирал, не можа да издържи. За съжаление, не мога да бъде недоволен, стараха се. Това ни е моментното състояние. Ако някой смята, че може повече, да заповяда.

Аз съм дошъл тук да помогна колкото мога, а някой тук да ми казва... с нищо не съм обидил аз клуба, за да получавам такова нещо. Трябва проектно да се гледа на нещата. Имаме 4 младежки национали, които виждате в какво състояние са. В средата на терена имаме един Стайн, ако не е той, не мога да си представя как ще играем. Аз съм дошъл да помагам... аз не съм от много търпеливите хора.

На тренировките момчетата тренират добре. Но по време на мачовете се допускат много грешки. Прекалено много брак се допуска, трябва да се изчистят тези неща. Много трудно ще преодолеем това нещо.

Аз не съм дошъл тук, не съм правил селекцията, за да търпя някакви упреци. Да, естествено от феновете. Нека бъдем коректни. Да видим състоянието и да си направим трезва оценка", добави Тодоров.