„Левски“ загря с 3:1 за подновяването на Първа лига

Назначиха зетя на Сираков за треньор на „Герена“

„Левски“ спечели с 3:1 срещу „Витоша“ (Бистрица) единствената си контрола преди подновяването на сезона в Първа лига. Мачът се игра на „Герена“ при закрити врата и без публика и журналисти, а по време на мача от уредбата звучаха фенски песни, за да се повдигне духа на играчите.

Домакините откриха резултата чрез Найджъл Робърта, който се разписа в 38-ата минута. През второто полувреме Мартин Петков удвои, а гостите успяха да намалят чрез точен удар на Илия Димитров, който е и юноша на „Левски“. Интрига обаче нямаше, а Хали Тиам оформи крайния резултат в 78-ата минута. До края на мача Станислав Костов имаше шанс да се разпише, но изпусна дузпа, като нацели горната греда на вратата.

Междувременно стана ясно, че почти сигурният бъдещ собственик на „Левски“ Наско Сираков замисля сериозни промени в клуба, когато вземе властта. По информация на „Монитор“ единственият от настоящето ръководство, който ще запази поста си, е изпълнителният директор Павел Колев, който е автор и на биографичната книга на Сираков „Единакът“.

Сегашният спортен директор Ивайло Петков почти сигурно ще бъде освободен, а освен това ще има и реформи в ДЮШ.

Съдбата на треньора Петър Хубчев също е неясна, а за поста му се спряга Ясен Петров-Джанини.

Първата промяна на Сираков пък вече е факт, въпреки че още не е взел властта официално. На работа в школата на „сините“ бе назначен Георги Коруджиев, който е зет на Сираков и е женен за по-малката дъщеря на легендата – Виолета. Назначението беше потвърдено от официалния сайт на „Левски“.

В други контроли от деня пък Любослав Пенев записа загуба в дебютния си мач начело на „Царско село“, който загуби с 0:2 от „Локомотив“ (Пд). Другият пловдивски гранд - „Ботев“, също имаше поводи за радост, след като ликува също с 2:0 срещу „Славия“.