„Левски” удари словенци с 2:1

Робърта и Стивън Петков вкараха, 15-годишен дебютира за „сините”

„Левски” победи словенския „Копер” с 2:1 в третата си контрола от лагера в хърватския курорт Умаг. Двубоят се игра в град Пореч, а головете за българския тим вкараха Найджъл Робърта и Стивън Петков. За словенците се разписа Церович. За столичани дебют записа 15-годишния Асен Митков.

Славиша Стоянович направи доста промени в стартовия състав и от първата минута в игра се появиха Ребин Сулака, Симеон Славчев, Насиру Мохамед, Илия Юруков и Стивън Петков. В 17-ата минута „Левски” поведе. Насиру Мохамед стигна до наказателното поле на противника, подаде към Здравко Димитров, който този изведе Найджъл Робърта, който реализира с удар в близкия ъгъл.

Пет минути по-късно „Левски” удвои аванса си. Насиру направи пореден отличен пробив, направи първо двойно с Робърта, а след това и със Стивън Петков. Ганаецът бе фаулиран, но топката попадна в Стивън Петков. Съдията даде авантаж, а нападателят на „Левски” я прати в мрежата на „Копер” за 2:0.

В 55-ата минута „Копер” успя да намали резултата, като след изпълнение на свободен удар, защитата на "сините" не се ориентира, топката попадна в Денис Церович, който непокрит в малкото наказателното поле на "сините" прониза влезлия на почивката Николай Кръстев. Постепенно темпото на игра спадна, а пет минути преди края играч на „Копер” излезе сам срещу вратаря Николай Кръстев, но стражът на „сините” спаси слабия удар. След това положение в игра се появи Асен Митков. 15-годишният халф прави дебют с фланелката на първия тим. Той успя да поиграе само две минути и съдията даде край на мача.

В предишните си две контроли „сините” записаха загуба от „Домжале” с 1:2 и победа над „Подбескидзе” с 1:0. На 30 януари „Левски” се изправя срещу „Олимпия” (Любляна).