"Левски" започна с фалстарт плейофте в Първа лига. "Сините" не успяха да победят "Ботев" (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов", въпреки че поведоха през първата част след много спорна дузпа.

Давиде Мариани беше точен от бялата точка в 35-ата минута, но Кристиян Димитров изравни в 47-ата минута.

Веднага след това Лъчезар Балтанов пък беше изгонен. Въпреки численото си предимство през цялото второ полувреме футболистите на Георги Дерменджиевиграха слабо и без идея, като не успяха да наложат сериозен натиск и да стигнат до трите точки, които щяха да приближат тима на шест точки от лидера Лудогорец и на три от ЦСКА, които играят помежду си другия уикенд.

Освен това 26-кратните шампиони на България прекъснаха серията си от 21 поредни победи над Ботев за първенство в София.

От първи юни 1997 година "канарчетата" не са побеждавали "сините" в столицата, а в предните 21 мача си тръгваше за Пловдив без спечелена точка. Равенството е първо на "Герена" от май 1987 година, когато двата тима отново завършиха 1:1.