“Левски“ смаза с 4:1 узбекистански юноши
2

“Сините“ спечелиха дело за 340 000 евро срещу Делио Роси

„Левски” продължава без грешка по време на зимния си лагер в Турция. „Сините“ записаха убедителен успех с 4:1 над юношеския национален отбор на Узбекистан до 19 години, който преди дни отстъпи на българските национали в същата възрастова група с 0:2.

Срещу нетрадиционния съперник Петър Хубчев заложи на състав почти изцяло от младоци и резерви, които обаче видимо превъзхождаха ръстово противника. „Сините“ започнаха много активно и още в 4-ата минута Мартин Петков даде аванс с хубав удар в долния десен ъгъл. След попадението играта се успокои до към 30-ата минута, когато заваляха головете. “Левски” стигна до втори гол в 35-ата минута, когато Димитров насочи технично топката в далечния ъгъл след подаване на Насиру Мохамед. Ганаецът на свой ред се разписа в 40-ата минута за 3:0, а две минути след него и най-младият в тима на Хубчев - Марин Петков, вкара дебютното си попадение след подаване на Мартин Петков.

През втората част в игра за „Левски“ се появиха някои от титулярите като новото попълнение Спиерингс и голаджията Найджъл Робърта. Противно на логиката обаче „сините“ вместо да вкарат още голове, допуснаха попадение във вратата си, дошло след груба грешка на вратаря Петър Иванов. В последните минути нервите малко се нажежиха и Стайн Спиерингс два пъти беше наобиколен от узбекистански национали, като получи и жълт картон за грубите си действия.

Следващата контрола е на 6 февруари срещу украинския „Олександрив“, а проверката ще бъде генерална репетиция за „Левски“ преди вечното дерби с ЦСКА.

След победата над узбекистанските юноши пък помощникът на Петър Хубчев – Георги Донков, коментира, че в тима са доволни от представянето в двубоя и подготовката до момента. „Доволни сме от момчетата, които се влагат максимално както в тренировките, така и в мачовете. Нямаме никакви забележки към младите момчета в отбора, които се представиха на ниво. Навлизаме в последните 10 дни преди подновяването на първенството, но мисля, че засега нещата вървят по план“, допълни Донков.

Междувременно „Левски“ спечели важно дело срещу бившия италиански треньор Делио Роси и помощниците му. Щабът на Роси претендираше за неустойка от общо 340 000 евро, но от ФИФА се произнесоха в полза на „сините“, които в крайна сметка няма да дължат сериозната сума.