„Левски“ се опъна, но загуби от „Лудогорец“ на „Герена“

„Лудогорец“ победи „Левски“ с 4:2 на "Герена" в големия сблъсък от десетия кръг на родната Първа лига. "Сините" откриха резултата чрез Борислав Цонев (26), но три минути по-късно Доминик Янков възстанови равенството.

Разградчани стартираха отлично второто полувреме и Пиерос Сотириу направи пълен обрат, реализирйки с глава. Десет минути преди края на двубоя Борислав Цонев реализира дузпа, изравнявайки резултата. Но "орлите" отново стигнаха до пълния обрат след бързи попадения на Елвис Ману и Бърнард Текпетей в заключителните минути на мача.

Успехът за „Лудогорец“ дойде часове след треньорската смяна на Валдас Дамбраускас със Станислав Генчев и е с цената на първо място в класирането, където разградчани се изравниха по точки с “Ботев“ (Пловдив) – с по 21, но са с по-добра голова разлика и два мача по-малко. „Левски“ пък няма победа от 4 мача и заема десетото място в таблицата на три точки от последния.