“Левски“ се оправда със съдията за фиаското в Кипър
2

Грешникът Живко Миланов се извини

Португалският съдия Тиаго Мартинш е главният виновник за тежката загуба на „Левски“ срещу кипърския АЕК. Около това мнение се обединиха всички в „синия“ лагер след 0:3 в първия мач от втори кръг на Лига Европа, който до голяма степен реши изхода на двубоя. Още повече, че на реванша в София „Левски“ отново ще бъде без подкрепа от феновете си заради наказание от УЕФА. Мартинш изгони Живко Миланов, а в лагера на столичния гранд смятат, че това е било пресилено.

Играчите на Петър Хубчев допуснаха 3 гола за 9 минути, което вбеси спеца. След мача той призна, че ако тимът му не е бил с човек по-малко на терена, е нямало да загуби толкова тежко. "Да, червеният картон беше ключов за загубата, коментира Хубчев. - Горещото време също ни затрудни, но условията са еднакви и за двата отбора. В Кипър няма да стане по-студено. АЕК е отбор, който държи добре топката, обича да играе с нея. За тях червеният картон беше добре дошъл и се възползваха максимално. За нас с всяка следваща минута ставаше все по-тежко. Въпреки всичко, имаше 5-6 човека, които се раздадоха докрай и съм доволен от тях. Чака ни много тежък реванш. Не ми хареса представянето на Мохамед Насиру. Той тренира с нас само веднъж преди мача, но предвид това от какво първенство идва трябва да знае поне основни неща", критичен беше Хубчев към най-новата покупка на “Левски”.

Грешникът Живко Миланов пък бе категоричен, че не е заслужавал да бъде изгонен от съдията.

След мача капитанът се извини на съотборниците си за червения картон. „Няма никакъв втори жълт картон. Ако така се дава жълт картон във футбола, в десетата минута трябва да си с червен картон. Посегнах за топката, нищо повече. Още при първия картон направих шпагат, прескочиха ми крака, топката излезе в тъч и получих жълт картон. Извинявам се, че останаха с 10 човека моите съотборници. Това беше ключовият момент според мен - видяхте, че с нищо не ни надиграха преди почивката, ние изпуснахме положения“, допълни бившият национал.