„Левски“ се класира за втория кръг на Лига Европа след нов успех над „Ружомберок“. „Сините“  победиха с 2:0 у дома, като ново попадение в 33 мин. реализира Давиде Мариани, а гол още в дебюта си вкара Дени Алара в 92-ата мин.

Двубоят започна с мощни скандирания „Левски, Левски“ на около 400 деца под 14 години, които бяха в Сектор „А“.

„Левски“ започна спокойно срещата и със стабилен контрол над играта предвид преднината от първата среща. До 15-ата мин. Станислав Иванов хубаво се опита да намери Костов, но защитник изби, а изстрел на Паулиньо от границата на наказателното поле беше избит.

В 28-ата минута атака на „оранжевите" по дясното крило завърши с опасен удар на Петер Гал-Андрежли, минал покрай лявата греда на Миятович.

Пет минути след това „Левски“ поведе с ново попадение на Давиде Мариани. Осмицата беше точен с левия крак, след като вратарят Крайчирик спря изведения чудесно сам срещу него Стаси Иванов. Младокът получи отлично попадане от Костов, а при опита си да преодолее вратаря, той изби и прати кълбото в краката на Мариани, който отбеляза своя втори гол в турнира.

През втората част „сините“ имаха възможност да удвоят преднината си на няколко пъти, като с два пропуска се отличи новото попълнение Здравко Димитров. След териториално превъзходство през цялото полувреме „Левски“ все пак стигна до нов гол. Дебютиралият едва с няколко минути в края Дени Алара покачи на 2:0 в 92 мин.