„Левски“ с класическа победа над ЦСКА 1948

„Левски“ постигна чудесна победа с 3:0 като домакин срещу неубедителния състав на ЦСКА 1948 в среща от шестия кръг на Еfbet Лига.

Насиру Мохамед даде тонус на състава на Георги Тодоров, откривайки резултата още в 6-ата минута на първата част, преди Борислав Цонев да отбележи две попадения, второто от което от дузпа, за да оформи крайното 3:0.

Трябва да се отбележи, че спазареният за трансфер в Турция Станислав Иванов не бе в 11-те на Георги Тодоров. Иначе първият голмайстор на "Левски" бе малко очакван. В 6-ата минута мрежата на ЦСКА 1948 намери Насиру Мохамед. Всичко започна от Паулиньо, който след марков финт центрира остро към Илия Димитров, но последният не успя да играе с топката. Тя рикошира в гредата и за щастие на домакините отиде при Мохамед, който стреля. Кълбото се отби от същия стълб на рамката, но този път мина голлинията.

Гостите видимо изпуснаха събитията от контрол. В 25-ата минута младежкият национал на вратата на ЦСКА 1948 Даниел Наумов излезе неразчетено от своя пеналт и изрита съотборника си Симеон Петров в гърдите. Само бързата реакция на Венци Василев попречи на Борислав Цонев да се разпише. Боби обаче дочака своите заслужени мигове. В 56-ата минута той първо комбинира с брат си близнак Радослав, после топката стигна до Насиру Мохамед, който я подаде на Спиерингс. Нидерландецът финтира Васил Шопов и пусна към Боби Цонев, който с плътен удар удвои. В 63-ата минута пък самият Борислав си изработи дузпа, след като принуди Симеон Петров да го фаулира, а после не сбърка от бялата точка – 3:0. За да бъде пълен малшансът на новака ЦСКА 1948, в 76-ата минута Мартин Камбуров пропусна отново да накаже "Левски".

Това бе трета поредна победа за „сините“, която ги изкачи на четвърта позиция в класирането с актив от 10 точки.

„Радвам се, че победихме, защото това ще подейства добре на футболистите и занапред. Ако искаме да сме отбор, трябва да играем по същия начин не само на „Герена“, а във всеки мач. Продължаваме напред, наистина ни трябва време, за да се обиграе отборът. Всеки се бори за местото си, трябва да има конкуренция. Аз съм реалист, ние не сме в позиция да подценяваме който и да е отбор“, коментира пред „Диема спорт“ треньорът на „Левски“ Георги Тодоров.