Рекорд по посещаемост на домакински мач за този сезон е на път да запише „Левски“. „Сините“ се похвалиха с огромен интерес към предстоящото дерби с „Лудогорец“ на стадион „Георги Аспарухов“, което е в неделя от 17:30 ч.

Двубоят от предпоследния за редовния сезон на шампионата 25 кръг е изключително важен в битката за титлата, тъй като преди него „орлите“ имат аванс от 5 точки на върха и евентуална загуба на „Герена“ ще съкрати разликата само на 2 точки. Двубоят ще бъде следен с интерес и от ЦСЛА, който също е на 5 точки от лидерската позиция, но е на трето място заради директните загуби от „сините“.

За да отговори на огромния интерес, ръководството на „Левски“ вече пусна в продажба билетите за мача. Най-евтините пропуски са за сектор „Б“ и струват по 9 лева, а също толкова ще плащат и феновете на „Лудогорец“. За „В“ цената е 12 лева, а от толкова започват и най-евтините талони за сектор „А“. За централната трибуна по традиция ще се продават и VIP пропуски по 70 лева, които включват кетъринг. Касите на „Георги Аспарухов“ работят всеки ден от 10 до 19:14 часа, а освен това билети могат да се закупят онлайн от мрежата на Eventim и в партньорските обекти в цялата страна. От „Левски“ пък информират, че заради инцидента преди мача с ЦСКА между враждуващи „сини“ фенски групировки ще има повишени мерки за сигурност. А именно – фенове ще могат да приближават сектора, за който имат билет, само в обособените за целта от полицията коридори, като няма да се допуска обикаляне между секторите на стадиона както отвън, така и отвътре. От клуба също така припомнят, че фенове без документ за самоличност, както и такива със забрана за посещаване на спортни събития, няма да бъдат допускани на трибуните

Домакинтие очакват около 20 000 запалянковци, което ще подобри рекорда от последното вечно дерби, когато на трибуните имаше 15 000.

Настроението в „Левски“ е приповдигнато след победата с 3:0 над „Славия“ в неделното столично дерби, но на другия полюс са емоциите за президента на „белите“ Венцеслав Стефанов. Той си изпусна нервите още на почивката между двете полувремена, като е налетял да иска обяснение от главния съдия Станислав Тодоров в тунела на стадиона. Босът е заплашил рефера, че ще го унищожи и дори е пробвал физическа саморазправа, но е бил спрян от полицаите. Инцидентът е описан в доклада на делегата на БФС и се очаква Дисциплинарната комисия да наложи тежка санкция. След мача Стефанов призна, че е слизал при съдията на почивката и не спести обиди към него. „Казах му, че това е престъпление, което прави този индивид. Директивата е ясна – всички на колене пред „Левски“. Каква жалба да пускам, какви 5 лева...“, афектиран бе президентът на „Славия“.