„Левски“ пропусна златен шанс срещу „Царско село“

“Левски“ спря победната си серия точно, когато се появи реален шанс за седмата позиция в крайното класиране. "Сините" стигнаха само до 1:1 с „Царско село“ на "Герена" в мач от 30-ия кръг на Първа лига.

Така 26-кратните шампиони пропуснаха отлична възможност да се доближат само на две точки от седмия „Черно море“, който по-рано завърши 1:1 с „Ботев“ (Пловдив). И така 180 минути преди края на сезона „Левски“ остана на четири точки от "моряците".

Красив гол на Андерсон (62) даде аванс на гостите, докато Борислав Цонев с точно изпълнена дузпа беше точен за домакините. Преди това двата тима удариха по една греда преди почивката. Първо Стефан Христов бе спрян от напречната греда, а след това и Андриан Краев разтресе горната греда над Пласид. През втората част съдията Ивелин Занев в рамките на 15 минути вбеси и двата щаба, като първо не отсъди дузпа за „Царско село“, след което не даде такава за „Левски“, а по-късно спести втори жълт картон на Попадийн за грубо влизане.