„Левски“ пречупи „Марек“ за едно полувреме и е на 1/8-финал за Купата (ОТЗИВИ)

„Левски“ победи „Марек“ с 2:0 в Дупница и се класира за 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България по футбол.

"Сините" откриха рано резултата след дебютен гол на Димитър Костадинов (12), а малко по-късно Радослав Цонев удари напречната греда след красиво изпълнение от фаул. Гостите удвоиха преднината си в 32-ата минута с второ попадение на Димитър Костадинов. През второто полувреме темпото на игра спадна и столичани успяха да запазят аванса си до края на двубоя.

Интересното е, че младият Костадинов дебютира от първата минута и вкара първите си голове за клуба, като даде сериозна заявка и за титулярно място в неделното дерби с ЦСКА.

Станимир Стоилов, старши треньор на Левски: "Имахме задача да минем в следващия кръг и я изпълнихме, Радвам се, че има такива традиционни и исторически клубове като Марек. За съжаление обаче, през годините, в които не съм идвал тук, нищо не се е променило.
Относно нашия отбор - трябваше рано да затворим мача. През второто полувреме пак свалихме нивото. Имахме добри, имахме и лоши моменти. Изпълнихме си задачата, но можехме да играем много по-добре. Имам доста забележки и се надявам да се подобряваме. Следавщите два мача са срещу лидерите в първенството и за нас са сериозно предизвикателство. Надявам се да се представим добре.
Не сме пазили сили. С оглед на кондиционната подготовка, някои играха повече и други по-малко. Надявам се всички да са здрави и да се готвим за следващия мач. Ще ротираме и ще търсим решения".

Васил Павлов, старши треньор на Марек: "Имаше много заряд и мотивация. Левски е голямо име в българския футбол, Отборът на народа, но им ние имаме традиции. Получи се хубав мач за феновете и мога да го разделя на първо и второ полувреме. Добре влязохме в мача, но след това прибързвахме и правехме елементарни грешки, от които допуснахме два гола.
През второто полувреме вложихме повече енергия и острота, но ни трябваше и самочувствие".

Днес предстоят още 5 мача от 1/16-финалите, а вчера три елитни отбора напуснаха борбата.