“Левски“ обърна „Локо“ (Сф), Бари се отпуши

Централният нападател на „Левски“ Билал Бари сложи край на головата си суша за успеха на "сините" с 2:1 над „Локомотив“ (София) в 11-ия кръг на Първа лига.

Столичните "железничари" поведоха в резултата още във 2-ата минута, когато Александър Александров уцели напречната греда, а Октавио при добавката бе точен. Още преди края на първата част Здравко Димитров възстанови равенството на Националния стадион "Васил Левски" с попадение в 37-ата минута.

В 57-ата минута Билал Бари вкара първия си гол за „Левски“ в официален мач. Десетина минути след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а изстрелът от бялата точка на Пламен Крачунов бе отразен от Николай Михайлов.

Със спечелените три точки тимът на Станимир Стоилов събра актив от 11 на 8-ото място. „Локо“ (Сф) остава седми с 13.

В следващия кръг „Локомотив“ (София) гостува на „Царско село“, а „Левски“ приема „Пирин“ (Благоевград).