„Левски“ удължи негативната серия на „Лудогорец“ на 4 поредни мача без успех за "орлите" (3 хикса и 1 загуба). Това стана факт, след като "сините" и "зелените" завършиха при 1:1 в дербито от 34-ия кръг на Първа лига, играно в Разград.

С този резултат вторият ЦСКА (69 точки) спечели най-много, защото ако успее да победи „Берое“ по-късно днес, ще съкрати дистанцията до шампиона „Лудогорец“ (73 точки) на 1 точка два кръга преди края на първенството. „Левски“ е трети с 66 пункта.

В днешния двубой Моци откри за домакините в 49-ата минута, а Живко Миланов изравни в 72-ата минута. Освен това в мача имаше и три червени картона, като два от тях бяха за "орлите". Драгош Григоре (70) и Анисе (85) видяха червения цвят, а за гостите Деян Иванов (47) отиде по-рано под душовете.