„Левски“ успя да се възползва от грешната стъпка на лидера „Лудогорец“ и скъси разликата до върха на 5 точки. „Сините“ спечелиха безпроблемно с 2:0 срещу „Витоша“ и дръпнаха с 6 точки пред ЦСКА, който по-рано през деня се издъни и стигна само до 0:0 с „Арда“.

Въпреки че треньорът на „сините“ Петър Хубчев даде почивка на част от титулярите, домакините взеха с лекота победата след попадения на Паулиньо (24) и Станислав Иванов (60). Мачът ще се запомни и със завръщането в игра на нападателя Станислав Костов. Голмайсторът на миналия сезон в Първа лига влезе като резерва в последните минути, след като не бе играл в официален мач от пролетта и дълго време се възстановява от травма.

Преди мача на „Герена“ пък ЦСКА разочарова феновете си с изключително слаба продукция срещу „Арда“.

След като преди 3 дни „червените“ биха измъчено с 1:0 за Купата същия съперник, сега стигнаха само до безлично 0:0. Играчите на Милош Крушчич бяха толкова безсилни, че за целия мач не отправиха нито един изстрел в очертанията на вратата. Поредната слаба игра пък почти сигурно означава, че сръбският специалист няма да получи постоянен договор и ще напусне клуба по време на зимната пауза. „Нямаме решение в атака“, оплака се Крушчич след мача, а колегата му в „Арда“ Стамен Белчев допълни: „Два беззъби отбора и логично нулево равенство“.

След мача от ЦСКА се оплакаха и от расизъм спрямо нигерийския национал Вив Соломон Отабор. „Категорично ще се борим срещу това като авторитетен клуб, в който играят футболисти от различни националности. Расизмът е бич за съвремието ни и няма място нито в обществото, нито по спортните терени на България“, написаха „армейците“ на официалния си сайт.