Отборът на "Левски Лукойл" загуби със 76:83 от "Киев Баскет" във втори мач от група F във ФИБА Къп. Това бе и първо домакинство за "сините", които следващата седмица приемат друг украински тим "Днипро", който също е с две загуби.

Силната игра на "Левски" в защита и този път се оказа недостатъчна за срещите на европейска сцена. За втори пореден мач пропуските в нападение тежаха повече и след като не се възползва от шансовете си, сега българският тим ще гони вече по-трудното, за да запази надежди да продължи.

След размяна на водачеството в първия период, във втория с по-силна игра под коша и няколко тройки Киев се откъсна напред и на два пъти поведе с 10 точки. През първото полувреме само Чавдар Котов държеше "сините" близо до съперника, а в самия му край Брандън Йънг се включи добре, за да скъси до пет изоставането - 44:49 преди паузата.

В първите пет минути след почивката пак инициативата бе за "Киев", но серия от 8:0 за "Левски Лукойл", завършена от тройка на Чавдар Костов, най-после стопи разликата само до точка в средата на частта. За първи път след първата четвърт българският тим поведе в края на третата с нова тройка на Венци Петков. Поредица от грешки обаче не позволиха на "Левски" да използва импулса и да поведе по-сериозно. Вместо това, преди последната част Киев водеше със 63:62, но украинците реализираха само 14 точки в третия период.

Гостите наваксаха в началото на финалната четвърт, а пропуските започнаха наистина много да тежат вече на "Левски" и дори добрите защити не се превръщаха в резултатни атаки. Две минути преди сирената разликата пак скочи до 10 точки, топките продължиха да не влизат и всяка интрига приключи.

Чавдар Костов с 25 точки и 7 борби бе най-добър за Левски, Брандън Йънг вкара 19, а само Венци Петков с 10 също записа двуцифрен актив. /bgbasket.com