Баскетболистите на "Левски Лукойл" спечелиха Купата на България за втора поредна година. "Сините" спечелиха трофея след като надделяха над шампиона "Балкан" с 86:78 точки във финала в зала "Универсиада".

Тимът на "Левски" повтори и успеха от 2014 година, когато пак ликува като домакин в София.

Пред пълните трибуни баскетболистите, водени от треньора Константин Папазов, излязоха крайно мотивирани и бързо натрупаха добра преднина срещу съперника си, която достигна двуцифрена стойност. След 10 минути игра домакините водеха с 23:10, а до почивката "зелените" успяха да наваксат 6 точки от пасива си, като резултатът бе 44:37.

Второто полувреме се разви по подобен начин и осигури нов трофей във витрината на "сините", които нито за миг не допуснаха да бъдат застигнати в резултата. Преди последната четвърт, "Левски" водеше с 66:55.

Капитанът на "Левски Лукойл" Асен Великов вдигна трофея за шести път в кариерата си.

Христо Захариев бе избран за Най-полезен играч във финалите, като срещу "Балкан"  той завърши с 25 точки, 5 борби и 5 асистенции. Данило Тасич добави 16 точки за "сините", Венцислав Петков - 12, а с по 11 завършиха Чавдар Костов и Зейн Ноулс.

За ботевградчани Дейшон Найт наниза 19 точки, а 16 вкара Алекс Симеонов, който в дълги периоди от мача бе най-добрият играч на тима си. Марко Радонич завърши с 13 точки.