“Левски“ би с 3:1 „Арда“ за първа победа през 2020 г. (ОБНОВЕНА)

„Левски“ записа първа победа за 2020 година, надделявайки с 3:1 като гост на „Арда“. Мачът бе последен за двата отбора от редовния сезон в Първа лига и дебют за новия треньор на „сините“ Георги Тодоров, който замени на поста отстранения Петър Хубчев. С успеха „Левски“ се изравни по точки с ЦСКА и „Локомотив“ (Пд), които излизат тази вечер един срещу друг на „Армията“.

Паулиньо даде аванс на столичани в 37-ата минута, но Радослав Василев изравни в 42-ата минута. Влезлият като резерва Стайн Спиерингс беше точен в 64-ата минута и изведе „Левски“ напред, а в последната секунда Мартин Петков оформи крайния резултат. Двубоят ще се запомни още с отменен гол на Станислав Костов, който секунда преди попадението овладя топката с ръка, което бе забелязано от рефера.

След мача треньорът на „Левски“, който направи сериозни промени в титулярния състав и под негово ръководство дебют направиха вратарят Георги Георгиев и младокът Костадин Илиев, поздрави футболистите си за старанието. „Променихме начина на игра в средата на терена. Tрябва да се надиграваме и мисля, че почти през цялото време контролирахме играта. Не съм променил нищо, промених системата и малко хората трябваше да създават пространства. Преди това нямаше пространства за игра, мисля, че сега се получи. Този отбор може още и се надявам да го показвa”, обясни още спецът.