„Левски“ без проблем на 1/4-финал за Купата
2

Мартин Райнов бележи за 1:0 срещу „Черно море“

„Левски“ се класира без проблем за 1/4-финалите на Купата на България. „Сините“ спечелиха с 1:0 домакинството си на „Черно море“ и елиминираха „моряците“ от надпреварата.

Пред 2000 фенове на „Герена“ играчите на Петър Хубчев, които бяха абсолютно същите титуляри от равенството 1:1 с „Берое“ през уикенда, бяха видимо по-добрият отбор и спечелиха заслужено след гол на Мартин Райнов. Халфът бе най-съобразителен след разбъркване в 23-ата минута и прати топката във вратата на гостите. Най-сериозното положение за „Черно море“ бе в 34-ата минута, когато гол на Букаси бе отменен заради нарушение. От щаба на варненци бурно протестираха срещу решението на съдията Николай Йорданов, но повторенията показаха, че реферът е бил прав в преценката си. След почивката двата отбора продължиха със здравата битка на терена, като на практика липсваха по-сериозни голови положения.

Така „Левски“ си осигури място сред най-добрите 8 отбора за Купата на България, като си отмъсти на „Черно море“ за отпадането в същата надпревара миналата година.

Тогава „моряците“ успяха да направят 2:2 в редовното време, след което елиминираха „Левски“ след изпълнение на дузпи.

Междувременно част от феновете на „Левски“ намериха нетрадиционен начин да се забавляват на трибуните по време на мача, който се игра при минусови температури. Находчиви запалянковци използваха снега в София и направиха снежен човек в един от секторите на стадион „Vivacom Arena – Георги Аспарухов“. Той бе украсен с шал на „Левски“, но „животът“ му продължи едва няколко секунди, след като фен без да иска го бутна и главата му падна, показаха телевизионните камери.