„Леверкузен“ с нова победа в Германия

„Леверкузен“ спечели петата си поредна победа във всички турнири и трета в Бундеслигата, след като Кай Хаверц заби два гола при гостуването на „Борусия“ в Мьонхенгладбах за крайното 3:1. Така "аспирините" изпревариха днешния си съперник на третото място в класирането и са с пет точки зад лидера „Байерн“ (Мюнхен).

„Леверкузен“ започна мача много силно. При атака по дясното крило в седмата минута Карим Белараби подаде към непокрития Хаверц и асът на гостите промуши топката между краката на вратаря Ян Зомер за 1:0. Домакините отговориха на удара в 52-та минута с топовен шут на Маркус Тюрам за 1:1, но „Леверкузен“ стигна до победата само шест по-късно. Нико Елведи извърши излишно нарушение срещу Белараби в наказателното поле и Хаверц вкара втория си гол от дузпа.

Свен Бендер засече с глава центриране на Керем Демирбай в 81-та минута и оформи крайното 3:1, с което „Леверкузен“ изпревари с точка „Борусия“ в битката за третата позиция.