„Леванте“ спря „Барселона“ към първото място

Тимът на „Барселона“ изненадващо завърши 3:3 като гост на борещия се да оставане в елита „Леванте“ и не успяха да излезе начело в класирането на испанския футболен шампионат.

„Барселона“ има 76 точки – с една по-малко от лидера „Атлетико“ (Мадрид) и една повече от третия – „Реал“ (Мадрид), но и двата столични тима са с мач по-малко.

Двубоят на "Суидад де Валенсия" започна отлично за „Барселона“, след като Лионел Меси откри резултата в 26-ата минута, а в 34-ата Педри удвои.

В 57-ата минута Густаво Мелеро намали, а само три минути по-късно Хосе Луис Моралес направи 2:2.

Радостта на домакините не продължи дълго, тъй като в 65-ата минута Усман Дембеле отново изведе „Барселона“ напред.

В 83-ата минута „Леванте“ отново изравни с гол на Серхио Леон.

Домакините се нуждаеха само от точка, за да си осигурят оставане в елита и постигнаха целта си.