Левандовски пак се вихри при 3:1 на

Левандовски пак се вихри при 3:1 на "Байерн"

Роберт Левандовски вкара нови два гола за "Байерн" при победата с 3:1 над"Фрайбург" в предпоследния кръг от Бундеслигата.

Баварците подпечатаха титлата си през седмицата, но не се отпуснаха и за последния си мач на своя „Алианц Арена“. Полякът се разписа в 24-ата и 37-ата минути и вече има 33 попадения в първенството през сезона, но е далеч от рекорда на легендата Герд Мюлер, който вкара 40 през сезон 1971/72. Иначе резултатът беше открит от Кимих в 15-ата мин, а за гостите точен беше Хьолер в 33-ата минута.

Хитът в Бундеслигата "Байер" (Леверкузен) пък загуби с 0:2 гостуването си на" Херта" и сдаде мястото си в Топ 4 на "Борусия" (Мюнхенгладбах), победил с 3:1 "Падерборн".

Всички резултати от кръга: Байерн – Фрайбург 3:1, Дюселдорф – Аугсбург 1:1, Кьолн – Айнтрахт Франкфурт 1:1, РБ Лайпциг – Борусия Дортмунд 0:2, Майнц – Вердер 3:1, Падерборн – Борусия Мьонхенгладбах 1:3, Херта – Байер Леверкузен 2:0, Хофенхайм – Унион 4:0, Шалке – Волфсбург 1:4