Уникално попадение на Кристиано Роналдо прати „Ювентус“ на първото място в Серия "А". Португалската суперзвезда вкара победния гол за тима си при гостуването на „Сампдория“, спечелено с 2:1 от "бианконерите".

Така „Юве“ оглави класирането с 3 точки пред „Интер“, който обаче има и мач по-малко. Роналдо отбеляза в последната минута на първата част, когато полетя, за да засече по впечатляващ начин центрирането на Алекс Сандро. Според изчисленията той е стигнал до височина от 2 метра и 75 сантиметра в най-високата точка на отскок. По време на удара си с глава португалската звезда е бил на 2 метра и 56 сантиметра над земята. “Не знаех, че съм летял толкова дълго при гола”, сподели Кристиано след мача.

Резултатът бе открит по не по-малко впечатляващ начин от другата звезда на “Старата госпожа” Пауло Дибала. Центрирането отново бе на Алекс Сандро, а Дибала засече от воле, насочвайки топката неспасяемо в далечния удар на вратаря. Домакините обаче успяха да изравнят чрез Джанлука Капрари в 35-ата минута.