„Лестър“ пропусна дузпа, но стигна до реми срещу „Кристъл Палас“

„Кристъл Палас“ и „Лестър“ откриха 16-ия кръг на английската Висша лига с равенство 1:1. Двата отбора имаха поделено надмощие, но все пак домакините бяха отборът, който имаше по-голямо владеене на топката. Това е второ поредно равенство за „Лестър“, който с точката събира 29 и се изравнява с втория „Евертън“, който няма да играе тази вечер срещу „Манчестър Сити“ заради поне две положителни проби за коронавирус в отбора на гостите. „Палас“ е на 13-о място с 19 точки.

Гостите от „Лестър“ можеха да открият резултата още в 19-ата минута, но Келечи Ихеаначо пропусна дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Джеймс Томкинс срещу Люк Томас.

„Кристъл Палас“ поведе в 58-ата минута чрез Уилфред Заха. "Лисиците" изравниха в 82-ата минута чрез Харви Барнс.

В последната секунда на добавеното време Айозе Перес пропусна да донесе победата на „Лестър“, след като получи чудесна топка от Джеймс Джъстин на скорост. Ударът на Перес обаче прелетя над гредата.