Лео Меси с победа 500 в Испания

“Барселона” се класира за четвъртфиналите за Купата на краля. За разлика от миналата седмица, когато каталунците се измъкнаха като по чудо при гостуването на “Ибиса”, сега „Барса“ разгроми с 5:0 елитния “Леганес”. Това беше и победа номер 500 за Меси в Испания на клубно ниво, с което стана първият футболист в историята с подобно постижение.

Аржентинската звездата има вече 622 гола и 241 асистенции за каталунците.

Още в 4-тата минута на мача Антоан Гризман успокои обстановката на полупразния "Камп Ноу" с гол във вратата на „Леганес“. От този момент “Барса” нямаше проблеми до края на мача. Каталунците завършиха с владеене на топката от 73% като тотално обезличиха противника си. До края на полувремето се разписа и бранителят Клеман Ленгле. През втората част Меси вкара два гола, а изработи и попадение на Артур.

Селекцията на Кике Сетиен обаче изтегли изключително труден жребий за 1/4-финалите на турнира. Каталунците ще гостуват на „Атлетик“ (Билбао).

Междувременно „Барселона” привлече Франсиско Тринкао от “Брага”. Каталунците ще платят 31 милиона евро за 21-годишния футболист, който подписа петгодишен договор. Тринкао ще се присъедини към „блаугранас“ от следващия сезон. Освобождаващата клауза в договора на Тринкао възлиза на 500 милиона евро.

През 2018 година Тринкао е шампион на Европа с националния отбор на Португалия до 19 години. В родината си той е считан за новия Роналдо. През сезон 2019/2020 г. е изиграл 22 мача за “Брага”, има 3 отбелязани гола и 6 асистенции.

Втородивизионният “Мирандес” пък поднесе поредната сензация в турнира за Купата на краля. Тимът от Северна Испания, който е в средата на класирането на Сегунда дивисион, победи „Севиля“ с 3:1. На четвъртфиналите „Мирандес“ ще е домакин на „Виляреал“. „Реал“ (Мадрид) ще приеме „Реал Сосиедад“, а носителят на трофея „Валенсия“ гостува на „Гранада“. Победителите ще бъдат определени само в една среща. Мачовете са през следващата седмица.