ЛАСК удари

ЛАСК удари "Лудогорец" в голово шоу

"Лудогорец" допусна втора поредна загуба в група J на Лига Европа, след като отстъпи на ЛАСК Линц с 3:4 като гост. Така разградчани доста усложниха своето положение и много трудно ще стигнат до 1/16-финалите.

Срещата започна кошмарно за родния шампион. Още във 2-ата минута Балич бе изведен сам срещу Сисиньо, финтира го и с мощен изстрел не остави никакви шансове на Илиев – 1:0.

В 11-ата минута ЛАСК беше близо до втори гол, но Пламен Илиев изби. Попадението обаче падна секунди по-късно. След изпълнения корнер Мишорл подаде, двама играчи на австрийците пропуснаха умишлено и топката стигна до Грубер, който с левия крак направи 2:0. "Лудогорец" обаче много бързо се върна в срещата. Бърнард Текпетей се пребори за топката, тя стигна до Алекс Сантана, който майсторски изведе Елвис Ману. За бившия играч на Фейенорд не бе проблем сам срещу вратаря да намали резултата. В 25-ата минута ЛАСК можеше пак да поведе с два гола, но този път Филипович не уцели вратата, след като би с глава. Тоталният хаос в защитата на „орлите“ можеше да завърши фатално секунди по-късно, но за щастие Стефан Баджи не уцели собствената си врата и топката излезе в корнер.

В 30-ата минута "Лудогорец" бе много близо до изравняване. „Орлите“ направиха постепенна атака, като Недялков намери в наказателното поле Доминик Янков. Топката стигна до Ману, но бе избита от защитник на ЛАСК. Последва отлична възможност за Алекс Сантана, който с левия крак не уцели вратата. Четири минути след това домакините отново поведоха. Андраде проби отляво и центрира към Марко Рагуж. Голмайсторът не бе покрит от Оливие Вердон и с ножичен удар с левия крак направи 3:1. Като цяло първото полувреме бе едно от най-слабите за Лудогорец в техните евромачове. През втората част Станислав Генчев логично предприе офанзивна смяна и вместо дефанзивния халф Стефан Баджи влезе Каули Оливейра. Въпреки това домакините бяха по-активни.

Грубер можеше да вкара втори гол, но рикошет спаси Пламен Илиев. Логичното се случи в 56-ата минута. Тогава Балич шутира, топката рикошира в Анисе и Вердон и се озова за четвърти път в мрежата на Илиев. Ужасната игра на "Лудогорец" в защита продължи и Грубер се озова на чиста позиция, но би високо над вратата. „Орлите“ вкараха второ попадение в 67-ата минута. Тогава Алекс Сантана майсторски изведе Елвис Ману, който напълно сам срещу Шлагер намали. В 73-ата минута "Лудогорец" получи дузпа, а ЛАСК остана и с човек по-малко. Гъргич с ръка блокира голов удар на Ману и бе изгонен от рефера Хавиер Естрада Фернандес. Зад топката застана Ману, който оформи своя хеттрик. Той отбеляза 3 гола в един мач за пръв път от 8 години. До края на мача „орлите“ опитаха да стигнат до нещо по-интересно, но дори и с човек повече, те не направиха реално голово положение и така загубиха втори пореден мач.