„Лайпциг“ взе реванш от ПСЖ, „Барса“ и „Юве“ с победи (РЕЗУЛТАТИ)

РБ „Лайпциг“ обърна „Пари Сен Жермен“ от 0:1 до 2:1 у дома в решителен сблъсък от група „Н“ на Шампионската лига и взе сладък реванш за загубения пред 78 дни полуфинал от надпреварата. Парижани стартираха по-уверено, но постепенно германския тим наложи волята си и стигна до успеха.

Резултатът откри Анхел ди Мария в 6-ата минута. В 15-ата минута аржентинецът пропусна да удвои от дузпа, след като ударът му беше отразен от стража на домакините. В самия край на първото полувреме РБ „Лайпциг“ стигна до изравнителен гол чрез Нкунку. В 57-ата минута домакините направиха пълен обрат чрез Форсберг, който реализира от дузпа. ПСЖ завърши мача с 9 души на терена, след като в края на второто полувреме от игра бяха извадени Гай и Кимпемб.

Двата тима бяха в директен спор за второто място в групата, където лидер е „Манчестър Юнайтед“, допуснал грешна стъпка срещу „Истанбул ББ“ и направил развръзката в потока доста непредсказуема.

ПСЖ бе без шестима основни играчи, сред които Наймар, Килиан Мбапе, Марко Верати и Хуан Бернат, което направи загубата малко или много очаквана.

В група „G” “Барселона“ се наложи с 2:1 над „Динамо“ (Киев) и е начело в класирането с пълен актив от 9 точки. Лионел Меси откри резултата от дузпа в своя мач номер 150 в евротурнирите, а през второто полувреме Жерард Пике се разписа с глава, преди Виктор Циганков да върне интригата за последните 15 минути.

В другия мач от групата „Ювентус“ записа разгромен успех с 4:1 при гостуването си на „Ференцварош“. Алваро Мората продължи страхотната си голова серия от началото на сезона и прибави нови две попадения на сметката си в 7-ата и 60-ата минута, а Пауло Дибала бе автор на третия гол в 73-ата и изработи четвъртия в 81-вата минута, който бе записан като автогол на Лаша Двали. За унгарците почетния гол отбеляза Франк Боли в 90-ата минута.

Резултатите и голмайсторите от срещите в Шампионската лига тази сряда:

Група Е

Челси - Рен 3:0

1:0 Тимо Вернер (10-дузпа), 2:0 Тимо Вернер (42-дузпа), 3:0 Тами Ейбрахам (50)

Севиля - Краснодар 3:2

0:1 Магомед Сюлейманов (17), 0:2 Маркус Берг (21-дузпа), 1:2 Иван Ракитич (42), 2:2 Юсеф Ен-Несири (69), 3:2 Юсеф Ен-Несири (72)

Група F

Зенит - Лацио 1:1

1:0 Александър Ерохин (32), 1:1 Фелипе Кайседо (82)

Брюж - Борусия (Дортмунд) 0:3

0:1 Торган Азар (14), 0:2 Ерлинг Холанд (18), 0:2 Ерлинг Холанд (32)

Група G

Барселона - Динамо (Киев) 2:1

1:0 Лионел Меси (5-дузпа), 2:0 Жерард Пике (65), 2:1 Виктор Циганков (75)

Ференцварош - Ювентус 1:4

0:1 Алваро Мората (7), 0:2 Алваро Мората (60), 0:3 Пауло Дибала (72), 0:4 Лаша Двали (81-автогол), 1:4 Франк Боли (90)