„Лайпциг“ спечели в драма със 7 гола в Истанбул

РБ “Лайпциг“ изтърва два гола аванс, но в крайна сметка спечели драматично с 4:3 при визитата си на турския първенец „Истанбул Башакшехир“ в мач от група H и направи важна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига.

Юсуф Поулсен (26) изведе гостите напред, а Норди Мукиеле (43) удвои аванса им след асистенция на Емил Форсберг. В добавеното време на първата част Ирфан Кахвечъ (45+2) върна надеждите на домакините след подаване на Вишча.

През второто полувреме домакините опитаха всичко по силите си да изравнят. „Червените бикове“ обаче решиха всичко в своя полза след попадение на Даниел Олмо (66). Скоро след това Ирфан Кахвечъ (72) вкара втори гол за 2:3 и вдъхнови домакините да потърсят равенството. Малко преди края Кахвечъ (85) оформи своя хеттрик за 3:3. Влезлият като резерва Александер Сьорлот обаче се разписа в 92-рата минута, отбелязвайки победния гол за „Лайпциг“.

След успеха си германският тим събра 9 точки и излезе на втора позиция, изравнявайки се по точки с лидера в групата „Манчестър Юнайтед“, който в момента играе с ПСЖ, разполагащ с 6 точки в актива си. „Истанбул Башакшехир“ е на дъното с 3 точки.