„Лайпциг“ не успя да притисне „Байерн“

„Лайпциг“ не успя да измести „Борусия“ (Дортмунд) от второто място, след като стигна само до 2:2 при домакинството си на Херта (Берлин) в мач от междинния 28-и кръг на Бундеслигата. Четвъртфиналистът в Шампионската лига се нуждаеше от успех и не беше далеч от него, след като до 82-ата минута водеше с 2:1 и то с човек по-малко. Гол на Кшищоф Пьонтек от дузпа обаче донесе точката за гостуващия отбор.

За трети пореден път след подновяването на първенството тимът на „Шалке 04“ загуби, което най-вероятно ще доведе до раздяла с треньора Дейвид Вагнер. Този път отборът от Гелзенкирхен отстъпи с 1:2 при визитата си на застрашения от изпадение „Фортуна“ (Дюселдорф). “Миньорите” поведоха в 53-ата минута чрез Уестън Маккени, но четвърт час по-късно вече бяха позволили на съперника да го обърне след точни изстрели с глава на Роувен Хенингс (63’) и Кенан Караман (68’).

„Унион“ (Берлин) и „Майнц 05“ завършиха при резултат 1:1, който обаче не бе най-желан от двата съперника, които са преки конкуренти в битката за оцеляване. Гостите може да съжаляват, че не се възползваха от факта, че играха цяло полувреме с човек повече, но дори и така не успяха да измъкнат трите точки.

Абсолютният аутсайдер в „Падерборн“ изобщо не се е предал и направи нова, макар и малка, стъпка към евентуално сензационно спасение. Тимът извоюва трета поредна точка след рестарта, след като този път завърши 0:0 като гост на Аугсбург. Падерборн е на 8 пункта от място на баража, а директното оцеляване е на невъзможните 9 точки. На всичко отгоре в следващите два кръга предстоят мачове срещу „Борусия“ (Дортмунд) и „Лайпциг“.

„Хофенхайм“ се върна на победния път в Бундеслигата, след като се наложи с 3:1 над „Кьолн“ в домакинството си от 28-ия кръг. Възпитаниците на Алфред Шройдер нямаха успех в 7 поредни мача, а героят на вечерта бе Кристоф Баумгартнер, който отбеляза първите два гола в мача в 11-ата и 46-ата минута, а след това асистира за третото попадение на Стивен Цубер в 48-ата минута. Почетното попадение за гостите реализира Флориан Кайнц в 60-ата минута.