„Лайпциг“ и „Аталанта“ са първите четвъртфиналисти в ШЛ

Отборите на „Лайпциг“ и „Аталанта“ се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигнаха нови победи съответно срещу „Тотнъм“ с 3:0 и „Валенсия“ с 4:3.

В Лайпциг възпитаниците на младия специалист Юлиан Нагелсман имаха преднина от 1:0 от първия мач в Лондон, но още до 21-вата минута на практика решиха изхода от двубоя, след като капитанът на тима Марсел Забицер се разписа два пъти след асистенции на Тимо Вернер и Анхелино. След почивката „шпорите“ се опитаха да потърсят обрат, но нямаха сили да затруднят съперника си, а домакините стигнаха до трети гол, дело на Емил Форсберг. По този начин „Лайпциг“ отстрани „Тотнъм“ с общ резултат 4:0 и се класира напред.

Пред празните трибуни на „Местая“ „Валенсия“ имаше тежката задача да навакса пасив от 1:4 срещу „Аталанта“, но допусна ново поражение. Невероятен мач за италианския тим изнесе нападателят Йосип Иличич, който вкара и четирите гола за бергамеските, два от които бяха от дузпа. За „прилепите“ Кевин Гамейро отбеляза две попадения, а Феран Торес добави още едно, но в крайна сметка „Аталанта“ спечели с общ резултат 8:4 и също намери място на четвъртфиналите.