„Лайпциг“ е финалист след 2:1 над „Вердер“

„Лайпциг“ се класира на финал за купата на Германия след победа над „Вердер“ в Бремен. "Биковете" стигнаха до 2:1 с попадение в добавеното време на продълженията.

Двата тима се срещнаха само преди три седмици в Бундеслигата и тогава тимът на Юлиан Нагелсман спечели с 4:1. „Вердер“, който е в серия от 7 поредни загуби, обаче направи великолепен двубой срещу втория в класирането.

„Лайпциг“ имаше предимство, но не успя да се разпише в редовното време. Вратарят Павленка спаси всичко, което можеше, включително две много добри положения в добавеното време. Освен това "биковете" удариха две греди. В добавеното време на първата част „Вердер“ получи дузпа. Намеса на ВАР обаче я отмени правилно. Преди това „зелените“ също удариха греда – чрез Сарджънт.

Гостите обаче откриха веднага след началото на продълженията. Разписа се Хи-Чан Хуон, който се появи пет минути по-рано.

В добавеното време на първото продължение обаче „зелените“ изравниха. Голът за 1:1 вкара Леонардо Битенкорт след отлична солова акция.

Двубоят отиваше към дузпи, когато Емил Форсберг вкара за 1:2 след отлично подаване на Хуон.