"Лацио" с трудна победа над "Фиорентина"

Отбоът на "Лацио" постигна трудна победа с 2:1 над "Фиорентина" на в късния мач от 28-ия кръг на Серия "А" в Италия.

Франк Рибери даде аванс на гостите в 25-ата минута, но с голове на Чиро Имобиле от дузпа в 67-ата и Луис Алберто в 82-ата минута домакините осъществиха пълен обрат през второто полувреме на мача.

Рибери реализира за 0:1 след впечатляващ дрибъл. Две минути по-късно, в 27-ата, Бартломей Драговски спаси опасен удар с глава на Марко Пароло след изпълнение на корнер. Кайседо падна в противниковото наказателно поле с претенции за дузпа в 36-ата минута, а секунди по-късно негов удар с глава излезе в аут. В 41-ата Милан Бадел пък игра с ръка, но съдията реши да не посочи бялата точка.

Още в първите секунди на втората част Томас Стракоша трябваше да се намеси при шут на Гаетано Кастровили. В 48-ата минута пък изстрел на Рашид Гезал от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Последваха пропуски на Мануел Ладзари и Никола Миленкович. В 64-ата Драговски изби в корнер мощен шут на Джони Родригес. Две по-късно стражът се сблъска със залитащия Кайседо и така римляните получиха дузпа, която беше реализирана от техния капитан Имобиле. Той се разписа по този начин за 11-и път през този сезон, а общата бройка на головете му за кампанията нарасна до 28.

Рибери падна след контакт с Патрик в 70-ата минута, като французинът поиска дузпа, но такава не беше отсъдена. "Лацио" осъществи пълния обрат в 82-ата минута, когато топката се спря в краката на Херман Песея, след което Луис Алберто с далечен изстрел я прати в противниковата мрежа за крайното 2:1. В последните секунди резервата Душан Влахович пък си изкара директен червен картон за удар с лакът срещу Патрик.

Така "Лацио" се завърна на победния път, събирайки 65 точки и е с четири по-малко от лидера "Ювентус". Отборът на "Фиорентина" е 13-ти във временното класиране с 31 точки.

В другите срещи от кръга в събота "Бреша" и "Дженоа" направиха равенство 2:2, а "Каляри" надви тима на "Торино" с 4:2.