Късен гол попари „Барса“

Шампионът на Испания „Барселона“ направи нова грешна стъпка, завършвайки 2:2 при гостуването си на градския съперник „Еспаньол“ в среща от 19-ия кръг на Ла Лига.

Домакините вкараха в 23-ата минута чрез Давид Лопес, а Луис Суарес (50) и Артуро Видал (59) направиха обрат. В 75-ата минута „Барса“ остана с човек по-малко на терена, след като Френки де Йонг беше изгонен. Така се стигна до фаталната за Меси и компания 88 минута, когато китайският нападател Ву Лей реализира изравнителен гол за крайния резултат.

Издънката изравни по точки „Барса“ с големия съперник за титлата „Реал“ (Мадрид). Тимът на Ернесто Валверде води в класирането само заради по-добра голова разлика.

Въпреки загубата на точки обаче каталунците получиха сериозна подкрепа от феновете си. Точно 5668 души седнаха на трибуните на стадион “Йохан Кройф” в спортния център на „Барселона“ на сутринта след мача, за да изгледат на живо откритата възстановителна тренировка на испанския шампион.