Късен гол на Варди донесе точка на „Лестър“ на „Емирейтс“

„Арсенал“ и „Лестър“ завършиха наравно 1:1 на "Емирейтс", в мач от 34-ия кръг на английската висша футболна лига.

Топреализаторите на Лигата Джейми Варди и Пиер-Емерик Обамеянг отбелязаха попаденията. Габонският нападател на „Арсенал“ откри резултата в 21-ата минута, а Варди изравни 6 минути преди края.

"Артилеристите" играха с човек по-малко в последната част на мача, след като влезлият като резерва Еди Нкетиа получи червен картон.

Варди остана лидер при голмайсторите в първенството, като вече има 22 гола. Обемеянг е втори с 20 попадения.

В други мачове: Кристъл Палас – Челси 2:3 и Уотфорд – Норич 2:1.

Води осигурилият си титлата „Ливърпул“ с 89 точки, пред „Манчестър Сити“ 66 и „Челси“ с 60 т.