Късен гол на Азар спаси „Реал“ (М) от загуба

С гол на Еден Азар дълбоко в добавеното време на мача „Реал“ (Мадрид) се спаси от загуба и стигна до равенство 2:2 при домакинството си на „Севиля“ в най-интересния мач от 35-ия кръг на испанската Ла Лига.

По този начин подреждането на върха в класирането остана непроменено, след като в събота другите два отбора в четворката - „Барселона“ и „Атлетико“ (Мадрид), завършиха 2:2 в Каталуния. Битката за титлата обаче остава напълно отворена, като три кръга преди края „Атлетико“ е лидер със 77 точки, пред „Барселона“ и „Реал“ с по 75 и „Севиля“ със 71 точки.

На стадион "Алфредо ди Стефано" в Мадрид „Севиля“ на два пъти повеждаше в резултата, но не успя да удържи аванса си, за да влезе с пълна сила в борбата за най-важния трофей в Испания.

Фернандо даде аванс на гостите в 22-рата минута, но Марко Асенсио изравни за „Реал“ в 67-мата минута.

Иван Ракитич върна преднината на андалусийци в 78-мата минута от дузпа, но в четвъртата минута на продължението Азар спаси домакините с един от редките си голове за „Реал“.