Кузманов спаси два мачбола, но отпадна в Тампере

Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Тампере (Финландия) с награден фонд 44 820 евро.

Българинът загуби от "щастливия губещ" Кириан Жаке от Франция с 6:3, 4:6, 6:7(5) след 2:40 часа игра.

Кузманов поведе с 5:1 и без проблеми взе първия сет. Във втората част българинът пропиля аванс от 3:0, допусна четири пробива и след 6:4 Жаке изравни резултата.

В третия сет до 3:3 двамата си размениха по два пробива, а след това печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него французинът поведе с 6:3, Кузманов спаси два мачбола, но не успя при третия и загуби мача.

Българинът все пак заработи 7 точки за световната ранглиста и 730 евро.

Снощи Виктория Томова също отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей в Палермо (Италия) с награден фонд 189 708 евро. Поставената под номер пет в схемата българка загуби с 4:6, 1:6 срещу участващата с "уайлд кард" Лучия Бонзети.

Втората ракета на България намали изоставането си в първия сет от 2:5 до 4:5, но след това допусна нов пробив и не успя да се добере до равенство.

Във втората част представителката на домакините на два пъти спечели подаването на 26-годишната Томова и приключи двубоя за 102 минути.

Българската тенисистка спечели една точка за световната ранглиста и 2234 евро от наградния фонд на турнира.