Кузманов е на полуфинал в Задар без да загуби сет

Националът на България за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов e полуфиналист на турнира от Чалънджър сериите в Задар (Хърватска) с награден фонд от 44,820 евро.

На четвъртфиналите Мико победи с 6-4, 6:1 Блаж Кавчич от Словения, който е №245 в световната ранглиста. Срещата продължи 1 час и 42 минути.

Това е трета поредна победа за Кузманов в турнира без да загуби сет. Преди това той елиминира №241 в света Джан Марко Мароне от Италия и №246 Зденек Коларж от Чехия.

На полуфиналите Кузманов ще играе срещу Нерман Фатич от Босна и Херцеговина, който е №381 в световната ранглиста. Фатич победи на четвъртфиналите №2 в схемата Сумит Нагал от Индия. За момента Мико има две победи от два мача срещу Фатич. Той го побеждава с 6:3, 6:2 през 2016г. в Анталия (Турция) и с 6:2, 6:1 през 2018 г. в Калтенкирхен (Германия).

Кузманов пък изравни и най-доброто си постижение в турнири от Чалънджър сериите. През 2018 г. той достигна до полуфиналите на турнира в Монтевидео.

Мико поведе с пробив за 3:1 в първия сет, но веднага допусна рибрейк. Кузманов отново проби за 5:3, а Кавчич намали на 5:4. С нов пробив на 15 Мико затвори сета в своя полза.

Националът на България започна страхотно втората и част и поведе с 4:0. Кавчич върна един гейм, но Мико продължи да доминира и спечели втората част с 6:1.

С успеха пловдивчанинът си осигури 2160 евро и 29 точки за световната ранглиста, в която заема 274-а позиция.