Кузманов е на полуфинал след нов маратонски дуел

Националът на България за Купа „Дейвис" и ATP Cup Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове във Фогау, Австрия, който е с награден фонд 25 000 долара. Пловдивчанинът изигра пореден силен двубой и се наложи с 2:1 сета над поставения под №5 в схемата Лукас Мийдлер (Австрия), в отделните части 6:4, 6:7 (0), 7:6 (3) след 3:30 часа игра! Това е трети пореден успех за Мико след рестарта на сезона и втори, за който остава на корта повече от 3 часа!

По-късно днес ще бъде определен и съперникът на Кузманов на полуфиналите. Той ще стане ясен от изхода на срещата между Холгер Витус Нодсков Руне (Дания) – Матиас Бург (Франция, №3).

Пробив в десетия гейм се оказа напълно достатъчен за Кузманов да вземе първия сет с 6:4. През втората част местният представител успя да пробие за преднина 5:4 и сервира за изравняване на резултата в сетовете, но в ответния гейм Кузманов проби на 15 и изравни за 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който Мийдлер не загуби нито една точка.

Сериозна драма се разигра на корта във финалния трети сет. Представителят на домакините първи направи пробив и поведе с 5:3, като получи възможността да сервира за успеха. Кузманов обаче не се предаде и светкавично върна брейка с гейм на 15. В крайна сметка изходът на мача се реши с тайбрек, в който Кузманов се наложи със 7:3 точки, печелейки последните 5 разигравания в мача.