Кузманов е четвъртфиналист в Румъния

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира в румънския град Яш. Надпреварата на червени кортове от сериите "Чалънджър" е с награден фонд 88.520 евро.

Мико направи обрат и се наложи с 2:6, 6:3, 6:4 Николас Йонел от Румъния за 2 часа и 29 минути игра.

В първата си среща Кузманов разгроми Педжа Кръстин (Сърбия) с 6:2, 6:2.

С успеха Кузманов си осигури 2480 евро и 18 точки за световната ранглиста, в която е на под №238 в момента.

Поставеният под номер 8 в схемата българин ще играе на четвъртфиналите срещу №4 в схемата Фелипе Алвес от Бразилия, който е №220 в световнтата ранглиста.

Мико загуби на три пъти подаването си в първия сет за 2:6. Във втората част Кузманов поведе с 3:0 и запази преднината си за 6:3. В третата решителна част Мико проби за 2:1, а при 5:4 изпусна мачбол при сервис на Йонел. След това Кузманов затвори мача на собствен сервис с гейм на нула.