„Кристъл Палас“ шокира „Юнайтед“ на

„Кристъл Палас“ шокира „Юнайтед“ на "Олд Трафорд"

„Манчестър Юнайтед“ допусна загуба с 1:3 срещу „Кристъл Палас“ в първия си мач от новия сезон в английското първенство по футбол. "Червените дяволи" започнаха със седмица закъснение заради участието си във финалния турнир на Лига Европа в Германия.

„Кристъл Палас“ поведе още в седмата минута, когато Джефри Шлуп центрира от лявото крило, а Андрос Таунсенд засече топката на далечна греда за 1:0. „Юнайтед“ натисна след час игра, а в последните 15 минути положенията и головете заваляха. Точно когато имаха 74 процента притежание на топката обаче, домакините допуснаха втори гол. Виктор Линдельоф игра с ръка в наказателното поле и съдията даде дузпа, която бе спасена от Давид де Хеа срещу Джордан Аю. Наказателният удар обаче бе пребит след съдийско решение и Уилфрид Заха вкара за 2:0.

„Юнайтед“ върна един гол чрез новото попълнение Дони ван де Бек, който се възползва от грешка в защитата на гостите в 80-та минута. Само пет по-късно обаче Заха вкара от 13-14 метра и оформи крайния резултат.

Победата бе втора от два мача за „Кристъл Палас“, които оглавиха класирането във Висшата лига заедно с „Евертън“.