Кристиано Роналдо спаси „Юве“ на „Олимпико“

„Рома“ и „Ювентус“ завършиха 2:2 в дербито на втория кръг от Серия А. Гостите от Торино играха с човек по-малко последните 30-ина минути след червен картон на Адриен Рабио, но измъкнаха точка на "Олимпико" благодарение на Кристиано Роналдо, който вкара и двата гола за своя тим.

„Рома“ поведе с гол на Жордан Верету от дузпа в 31-а минута, но минута преди почивката Ронадо изравни също от дузпа. Римляните си върнаха аванса в резултата след втори гол на Верету след пас на Хенрих Мхитарян в добавеното време на първата част.

В 62-а минута Рабио получи червен картон и остави „Юве“ в намален състав, а малко преди това Един Джеко пропусна златна възможност да вкара трети гол за „Рома“. Босненецът получи топката в наказателното поле, но от чиста позиция уцели гредата.

„Ювентус“ изравни в 69-а минута, когато след центриране на Данило Роналдо се извиси във въздуха и с глава прати топката в мрежата.

„Юве“ има четири точки след два кръга, докато за „Рома“ ремито донесе първа точка в шампионата.