„Краснодар“ хвърли бомбата в ШЛ (ОБЗОР)

„Биковете“ изхвърлиха „Порто“ след 3:2 като гост и куп скандали на „Драгао“

„Краснодар“ поднесе най-голямата изненада в третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като елиминира португалския гранд „Порто“.

В първата среща в Русия „зелено-белите“ спечелиха с 1:0 с късен гол на Оливейра и излязоха като фаворит за продължаване напред, но това, което се случи на „Драгао“ надмина и най-оптимистичните очаквания. „Биковете“ поведоха още в 3-ата мин. чрез Вилхена, а само 10 по-късно Сюлейманов покачи на 2:0 за гостите. Отново той направи резултата класически в 34-ата минута, което хвърли в истински шок домакините. „Порто“ все пак

успя да се мобилизира

и през втората част стигна до 2:3 чрез Зе Луиш (57) и Диас (76), но силите на домакините не стигнаха до изравняване. Така „Краснодар“ се класира за плейофите, в които ще се изправи срещу гръцкия „Олимпиакос“, елиминирал „Истанбул ББ“ с общ резултат 3:0. Историческият успех на руснаците пък остана без телевизионно излъчване в родината им след отказ на „Порто“ да предостави сигнал за ефипа на Матч ТВ, въпреки предварителния договор. След срещата пък екип на медията е бил изгонен дори от микс зоната, където играчите са давали изявления.

Другата изненада от кръга поднесе румънският „ЧФР Клуж“, който шокира с 4:3 като гост „Селтик“ и с общ резултат 5:4 елиминира шотландския гранд насред „Паркхед“. Преди почивката падна само едно попадение чрез Деак (27) от състава на северните ни съседи. Второто полувреме обаче се

превърна в голово шоу

в което Форест (51) и Едуард (61) дадоха аванс на „детелините”, но в 73-ата Омрани от дузпа бе точен за 2:2. Две минути по-късно Кристи вдъхна нова надежда на домакините с гол за 3:2, но Омрани попари шотландците с втория си гол в срещата в 80-ата мин., а победата на „ЧФР Клуж“ в седмата минута на допълнителното време донесе Тукудеан.

В другите мачове „Аякс“ надделя над ПАОК с 3:2 и продължи напред след 2:2 в първия двубой, а ЛАСК (Линц) елиминира „Базел“ след 3:1 у дома и общ резултат от двете срещи 5:2.