Англия победи поредния си съперник в квалификационната Група "А" и до голяма степен вече си подсигури класирането за европейското първенство през следващата година.

След като преди няколко дни "трите лъва" отбелязаха четири гола на България, сега селекцията на Гарет Саутгейт разкъса Косово с 5:3.

Двубоят на "Сейнт Мери" започна шокиращо за домакините, тъй като Валон Бериша наказа груба грешка в отбраната на Англия и даде аванс на Косово още в 34-тата секунда. "Трите лъва" обаче отговориха много бързо и до почивката вече водеха с 5:1 след попадения на Рахийм Стърлинг (8), Хари Кейн (19), автогол на Мергим Войвода (38) и дебютни голове на Джейдън Санчо (44, 45).

След почивката Косово се съживи, отбелязвайки две попадения в рамките на шест минути.  В 49-ата минута Бериша също се разписа за втори път, а в 55-ата Ведат Мурики намали до 3:5, след като изпълни точно дузпа. Хари Кейн пък пропусна 11-метров наказателен удар за домакините.

Световният шампион Франция нямаше проблеми срещу Андора и се наложи с 3:0. Португалия пък разби Литва с 5:1, а Роналдо блесна с 4 попадения в мача.

Резултати и голмайстори:

Група "А"

Черна гора - Чехия 0:3 - 0:1 Сучек (54), 0:2 Масопуст (58), 0:3 Дарида (90+5 д.)

Англия - Косово 5:3 - 0:1 Бериша (1), 1:1 Стърлинг (8), 2:1 Кейн (19), 3:1 Войвода (38-авт.), 4:1 Санчо (44), 5:1 Санчо (45), 5:2 Бериша (49), 5:3 Мурики (55-д.)

Група "В"

Люксембург - Сърбия 1:3 - 0:1 Митрович (37), 0:2 Радонич (55), 1:2 Турпел (60), 1:3 Митрович (78)

Литва - Португалия 1:5 - 0:1 Роналдо (7-д.), 1:1 Андриускевичус (28), 1:2 Роналдо (61), 1:3 Роналдо (65), 1:4 Роналдо (76), 1:5 Карвальо (90+2)

Група "Н"

Молдова - Турция 0:4 - 0:1 Тосун (37), 0:2 Тюрюч (57), 0:3 Тосун (79), 0:4 Язъджъ (84)

Франция - Андора 3:0 - 1:0 Коман (18), 2:0 Ленгле (52), 3:0 Бен Йедер (90+2)

Албания - Исландия 4:2 - 1:0 Дермаку (33), 1:1 Сигурдсон (47), 2:1 Хисай (52), 2:2 Сигторсон (58), 3:2 Роши (79), 4:2 Сикалеши (83)