Кошмарни грешки шокираха „Реал“, „Сити“ ликува

Рафаел Варан подари два гола на „гражданите“ при загубата с 1:2

За втора поредна година „Реал" (Мадрид) отпадна още на 1/8-финалите на Шампионската лига. Този път в ролята на палач влезе „Манчестър Сити“, който пак победи „кралете“ с 2:1.

„Гражданите“ поведоха още в 9-ата минута. Тогава Рафаел Варан направи огромна грешка, подарявайки топката на Габриел Жезус. Бразилецът намери веднага Рахийм Стърлинг, за когото не бе проблем да вкара топката в мрежата.  Голът сякаш стъписа гостите и „Сити“ натисна здраво. В 15-ата минута Стърлинг пробва да изненада Куртоа, но за късмет на испанците топката не намери целта. „Реал“ надигна глава и в 20-ата минута. Първо Бензема пробва рефлекса на Едерсон, а след това същото стори и Азар, но бразилският страж бе на висота. В 28-ата минута „кралете“ се върнаха в играта. Родриго направи супер пробив отдясно и качи топката на главата на Бензема, за когото не бе проблем да реализира. В края на полувремето домакините натиснаха, като удар на Фодън можеше да им даде нова преднина, но пък ударът му не намери целта.

В началото на втората част Стърлинг се озова сам срещу Куртоа, но белгийският страж се намеси. След това Куртоа отчая и Габриел Жезус. В 69-ата минута обаче вратарят нямаше какво да стори. Рафаел Варан напрви нова глупост, като този път върна слабо топката към Куртоа, тя бе настигната от Жезус, който я прати кълбото в мрежата на испанците. Този гол уби интргата в срещата и прати англичаните на 1/4-финалите.